Zimní poděbradský duhák – přívlačové rybářské závody

Kdy:
2.1.2022 celý den Europe/Prague Časové pásmo
2022-01-02T00:00:00+01:00
2022-01-03T00:00:00+01:00
Kde:
Rybník Písák
290 01 Poděbrady
Česko
Náklady:
900 Kč
Kontakt:
Jan Šebor

Závod v Přívlači. První přívlačové závody roku 2022. Trout Area.

Startovné: 900 kč v ceně plandavka ValkeIN dle vlastního výběru + klobása + pití
Garant závodu: Jan Šebor
Kapacita závodních míst: 60

!!! Přihlášky posílat do zprávy Rybník Písák !!! jinde nebudou akceptovány!!!

– Loví se pouze na umělé nástrahy
– Lov pouze na jednu umělou nástrahu
– Zákaz používání nástrah i jejich částí s peřím
– Zákaz krmení
– Zákaz lovu na přírodní nástrahy a jejich části
– Loví se na JEDNOHÁČKY bez protihrotu (standardně jeden, u woblerů lze 2ks)
– Ryba se vyháčkovává v podběráku
– Ryba v podběráku se nesmí dotknout země, v opačném případě nebude uznána
– Zákaz používání kulových plovátek, sbirolin a jiných nadlehčovacích částí
– Drop shot a boční přívěs zakázán
– Ryba podebraná po signálu konce kola se nezapočítává
– Závodník je povinen mít u sebe peán a podběrák (nepodebraná ryba se nezapočítává)

!!!NOVINKY!!!
– 1. + 2. kolo obou skupin se chytají POUZE tvrdé nástrahy (plandavka, woblery, rotačka)
– 6. kolo POUZE gumové nástrahy

Systém bodování:
Bodují se pouze lososovité nebo dravé ryby tj. pstruzi, okoun, štika, candát a sumec zaseknuté v hlavové části.
Systém závodu:
Závod se skládá z šesti kol pro každou skupinu A a B.
Závodí vždy DVA závodníci v JEDNOM sektoru proti sobě
V případě vítězství se závodníkovi připisuj 3b, v případě remízy 1,5b s rybou, v případě prohry 0b a v případě, že neuloví ani jeden závodník žádnou rybu získává každý 1b
Závodníci jsou rozděleni do dvou skupin – pouze kvůli systému rotace a určení strany sektoru L=levá, P=pravá.
Pořádní závodníků se pak stanovuje součtem získaných bodů v jednotlivých kolech. V případě rovnosti bodů, vítězí závodník s více rybami, v přídě rovnosti součtu ryb vítězí závodník s větším počtem ryb v jednotlivých kolech (počítáno od posledního k prvnímu), případně větším počtem ryb v jednotlivých kolech (počítáno od posledního k prvnímu)

Časový harmonogram:
6:30-7:00 prezentace + losování
7:00-7:30 příprava
7:30-8:00 1.kolo A
8:00-8:05 výměna závodníků
8:05-8:35 1.kolo B
8:35-8:40 výměna závodníků
8:40-9:10 2.kolo A
9:10-9:15 výměna závodníků¨
9:15-9:45 2.kolo B
9:45-9:50 výměna závodníků
9:50-10:20 3. kolo A
10:20-10:25 výměna závodníků
10:25-11:55 3.kolo B
11:55-12:00 výměna závodníků
12:00-12:30 4.kolo A
12:30-12:35 výměna závodníků
12:35-13:05 4.kolo B
13:05-13:10 výměna závodníků
13:10-13:40 5.kolo A
13:40-13:45 výměna závodníků
13:45-14:15 5.kolo B
14:15-14:20 výměna závodníků
14:20-14:50 6.kolo A
14:50-14:55 výměna závodníků
14:55- 15:25 6.kolo B
15:25 Konec závodu.